Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Торенти

Go down

Торенти

Пишување by MaX on Нед Ное 11 2007, 19:29

Незнам колку души се запознати со торент клиентите,но според мене тие се моментално
најстабилни П2П конекции.Има повеќе торент клиенти како BitComet,uTorrent,BitLord....но јас мислам дека
најстабилен од сите нив е BitComet.

BitComet-

uTorrent-

За да барате торенти користетеги следниве вебој
Мислам дека ке бидете задоволни од овај клиент.

Доколку имате прашања за како се користи и др. слободно пишете
ке се обидам да ви објаснам.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by bonte on Пон Ное 12 2007, 00:09

bratu redno bese nekoj vakvo nesto da objavi... Very Happy edna 5ka odmene imas ....
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by Kosta on Пон Ное 12 2007, 02:57

Си ги кажал сите најдобри, незнам што да речам.

Само напред :bravo:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by bonte on Пет Ное 16 2007, 23:36

firewall mi go blokira utorrent dali treba da mu napravam unblock ili blokirajneto e od bezbednosi pricini?
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by MaX on Саб Ное 17 2007, 17:25

На Firewall се оди на Exeptions и се додава Торент клиентот 
ако го нема на листа оди на Add Program и само додадиго.

Сигурен сум дека ова ќе ти го реши проблемот.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by Soldier of fortune on Пон Ное 26 2007, 00:49

Linkovite ne gi gledam taka da neznam dali na lsitata go imase www.tracker-mk.org - dobar makedosnki traker koj sto raspolaga za znacitelen broj na makedonski torenti
avatar
Soldier of fortune
Доцент
Доцент

Male
Libra

Треснал Глупости : 118
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Sevrno od rajot
Ден на регистрирање : 2007-11-20

Преглед на профилот на членот http://www.klimce.cjb.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by Kamasutra on Саб Дек 15 2007, 19:08

eve vi uste eden makedonski torent traker...www.tracker-mk.com
avatar
Kamasutra
Студент
Студент

Male
Aries

Треснал Глупости : 38
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-09-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by Just*a*Girl on Нед Фед 17 2008, 18:22

а што е со линковите во првиот пост? јас не ги гледам,или...? Rolling Eyes
avatar
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 24
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by Jimmy on Нед Фед 17 2008, 18:26

Just*a*Girl напиша:а што е со линковите во првиот пост? јас не ги гледам,или...? Rolling Eyes

Линковите си се супер не знам зошто не може да ги гледаш,пробај со Мозила
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by Just*a*Girl on Нед Фед 17 2008, 18:34

во ред е сеа... Smile
avatar
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 24
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by ZokiPoki on Пон Апр 21 2008, 16:18

avatar
ZokiPoki
Почетник
Почетник

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 6
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 41
Се наоѓам : Delcevo
Ден на регистрирање : 2008-04-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by MaX on Пон Апр 21 2008, 20:33

Брат www.Torrentspy.com не постои поќе за жал Sad
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by ZokiPoki on Вто Апр 22 2008, 14:02

Не ти ни треба...
Ако одиш на овиие последните се имаш...
Најново .. :133:
avatar
ZokiPoki
Почетник
Почетник

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 6
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 41
Се наоѓам : Delcevo
Ден на регистрирање : 2008-04-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by SteelTemplar on Вто Апр 22 2008, 14:07

Според мене значит најлесно да се дојт до саканиот торрент е google.com напишете каков торент сакате и че најдите... :laugh:

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by Kosta on Вто Апр 22 2008, 14:08

Да се надоврзам на Торреnt Spy http://najforumce.com/forum-f28/topic-t777.htm

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by MaX on Вто Јун 03 2008, 16:20

Кој може да ми поможи?
Ми треба еден торент портал кајде што имаше балкански филмови
музика документарки...
Страшно итно ми треба.
Само балкански ствари има на торент порталот.

ПЛС кажетего ако некој го знае.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Торенти

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот