Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Масакр наместо избори

Go down

Масакр наместо избори Empty Масакр наместо избори

Пишување by GBL on Сре Фед 10 2010, 14:35

За масакрот на 57 цивили кој се случи во октомври минатата година на островот Минданао на југот на Филипините обвинети се 197 лица, меѓу кои и поранешниот советник на претседателката Глорија Аројо, изјави филипинскиот јавен обвинител за тамошните медиуми во веста која ја пренесува bworld online

Масакр наместо избори Ampatuan-455

Целта на масакрот бил спречување на еден противник да се кандидира за местото гувернер кое Ампатуан сакал да си го резервира за својот син.

Синот на гувернерот Андал Ампатуан Јуниор, официјално обвинет за 25 убиства и организирање на масакр, изјави дека не е крив.

Нејасно ни е дали во грозоморниот чин покрај претендентот за гувернер Андал имал за цел да ги убие и сите негови потенцијални гласачи.

На југот на Филипините трае судирот меѓу војската и побунетите муслимански сепаратисти.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Масакр наместо избори Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот