Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Огромен пад на извозот во Германија

Go down

Огромен пад на извозот во Германија

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 16:57

Извозот во Германија минатата година се намали за околу 20 отсто, што претставува најголем пад во изминатите шест децении.Според податоците, Германија годинава го изгуби статусот на најголем извозник во светот како последица на рекордното намалување на извозот по 1950 година.
Минатата година извозот во Германија бил над 802 милијарди евра, но тоа сепак претставува намалување од 18,4 отсто во споредба со 2008.
Во моментот најголем извозник на светот е Кина, чија продажба во странство минатата година надмина 860 милијарди евра.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот