Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Роналдињо во составот на Бразил по 8 месеци

Go down

Роналдињо во составот на Бразил по 8 месеци Empty Роналдињо во составот на Бразил по 8 месеци

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 16:37

Суперѕвездата на Милан, бразилецот Роналдињо повторно го најде своето место во составот на Карлос Дунга.

Роналдињо во составот на Бразил по 8 месеци Img67134038

Во текот на минатата година, Рони успеа да игра само 13 минути за кариоките но сепак сега ѕвездата на Милан има шанса повторно да се докаже и да се избори за место во тимот на Светското првенство во ЈАР кое ќе се игра летово.

Карлос Дунга го повика Роналдињо за пријателскиот натпревар на Бразил со Република Ирска кој ќе се одигра на 3. Март, тоа ќе биде прв натпревар за Дињо од 1. Април минатата година.

Тогаш Рони влезе во игра на местото на Елано на 13 минути пред крајот на натпреварот со Перу. Ѕвездата има 87 натпревари и 32 постигнати погодоци за Бразил. Со Селесао тој ја има освоено и светската титула во 2002 година и Купот на Конфедерацииите во 2005. година.

Во списокот на Дунга има уште еден играч на Милан - станува збор за Тиаго Силва. Тој исто така се бори место во тимот за светското првенство во ЈАР, Конкуренција на Силва е Миранда од Сао Паоло.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Роналдињо во составот на Бразил по 8 месеци Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот