Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Се продава куќа со вклучени духови во цената!

Go down

Се продава куќа со вклучени духови во цената!

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 15:13

Американката Марта Рихтен продава куќа изградена во 1901 година на канадскиот остров Волф во Онтарио, за која вели дека е “опседната со духови“. Како што вели таа, од кога прв пат се вселила во куќата, веднаш осетила позитивна енергија.

[You must be registered and logged in to see this image.]

“Во неа никогаш не се осеќав осамена. Често знаев да чујам чекори, а кога синот ми беше мал секој пат кога ќе поминев покрај бањата тој ја затвараше вратата. Еднаш го прашав зашто го прави тоа, кажувајќи ми дека внатре гледа три старици“, тврди сопственичката на куќата, која верува дека нејзиниот дом е опседнат.

Од време на време таа слуша звуци како некој во работнички чизми да оди, влечејќи ги нозете или пак звукови од тешки предмети кои паѓаат и тоа кога таа знае дека е сосема сама. Од време на време вратата ќе се отвори сама од себе или наутро ќе најде запалено светло иако знае дека ноќта претходно уредно ги изгаснала.

Една вечер околу полноќ Марта ја пробудил звук од нешто скршено на главниот влез на првиот кат. Се стрчала да види што се случило и приметила како осетлива фигура на ангел, која висела на ѕидот добро прицврстена, паднала на подот.

За работите да бидат поинтересн, фигурата ангел не се скршила ниту пак имала некакво оштетување на неа. Таа вели дека одамна веќе ваквите настани не ги вознемируваат. Се навикнале на духовите во својот дом и речиси повеќе и не обрнуваат внимание на необичните работи кои се случуваат внатре или надвор од нивниот дом.

Во една прилика ги посетиле пријатели и одлучиле да преспијат во камп куќичката која се наоѓа во задното двориште. Штотуку заспале, кога приколката почнала силно да се тресе напред,назад иако ноќта била мирна и без нималку ветер.

Но, сето набројано не е причината поради која таа ја продава својата куќа, чија проценета вредност изнесува 1,9 милиони американски долари. Последните 6 години ја претвориле во семеен хотел, но сега сака да се повлече во пензија и да живее во помала куќа.

Гостите чуле за пријателските духови во куќата и се надеваат дека и тие ќе доживеат слично искуство, тврди сопственичката: “Некои велат дека се чувствува нешто чудно, но ако не сте осетливи на такви работи ни овде нема да доживеете ништо“.

Но, нејзиниот сопруг вели дека тој не верува во приказната дека куќата е опседната со духови, иако во една прилика за време на едно мирно утро кога тој сакал да ги повика новинаритем, тој не успеал бидејќи линијата пукнала и се осеќал статистички електрицитет.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот