Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Пандев: Сега јас се забавувам

Go down

Пандев: Сега јас се забавувам

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Пон Фед 08 2010, 22:49

Напаѓачот на Интер, нашиот репрезентативец Горан Пандев во
синоќешното интервју за Скај Спорт Италија призна дека се чувствува
како дома откако се пресели во Милано во дресот на Интер.


Најдобриот македонски фудбалер кој што сега има 26-години токму од
тимот на Интер ја започна својата италијанска одисеа за да после
играчката кариера помината во Анкона и Специа по што беше продаден на
Лацио повторно се врати во тимот на нероазурите.

Во
вчерашниот дуел против незгодниот Каљари, Пандев беше играчот што го
отвори резултатот уште во 6. минута за да подоцна и му асистира на
Милито при поставувањето на конечните 3-0.

„Од сега јас заборавив се што ми се случуваше минатата година“, низ насмевка проговори Пандев по завршувањето на натпреварот.

„Ми
се чини дека сум бил овде целиот мој живот, работам добро се вратив на
теренот и се забавувам, навистина сега јас се забавувам благодарение на
Интер“.

„Многу е лесно да се игра во ваков тим,
цврст и полн со шампиони јас само си ја вршам мојата работа и сум
среќен со победата во секој натпревар“.

„Ние можеме да играме уште подобро, играме добро но сакаме да играме уште подобро“, заврши нашиот интернационалец кој што до сега има постигнато 3 погодоци за шампионот на Италија.
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот