Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Снежното невреме ги затвори федералните институции во Вашингтон

Go down

Снежното невреме ги затвори федералните институции во Вашингтон

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:38

Американските федерални институции денеска ќе останат затворени како последица на снежното невреме кое викендов го зафати Вашингтон, јавија агенциите.Околу 230.000 вработени во федералната администрација на САД денеска ќе бидат на „одмор“ кој според проценките ќе ја чини американската влада 100 милиони долари.
Покрај федералните институции, во Вашингтон денеска нема да работат и повеќето училишта и јавни установи.
Снежната бура предизвика огромни проблеми во сообраќајот, а неколку илјади домови останаа без електрична енергија.
Во некои делови на Вашингтон снежната покривка достигна и до 1,8 метри
Метеоролозите предвидуваат дека во наредните неколку денови невремето ќе донесе нови наноси на снег.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот