Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Најмалку шест загинати војници во лавина во Индија

Go down

Најмалку шест загинати војници во лавина во Индија

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:32

Најмалку шест војници загинаа, а 60 се уште се затрупани под снегот под лавината која го погоди центарот за обука на индиската војска во Кашмир.Во тек е спасувачка операција во ски-центарот Гулмарк, изјави портпаролот на индиската војска, кој стравува дека можно е бројот на жртви да се зголеми.
Лавината го погодила центарот за обука на Школата за војување на големи височини додека војниците биле на вежби.
Лавините во овој регион се последица на обилните врнежи од дожд и снег во овој период.
Ски центарот Гилмарг се наоѓа на 50 километри северозападно од Шрингар, во близина на границата меѓу индискиот и пакистанскиот дел на Кашмир.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот