Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Србија доби 3 милијарди евра од дијаспората

Go down

Србија доби 3 милијарди евра од дијаспората

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:17

Граѓаните кои работат во странство до крајот на ноември 2009 година, во Србија испратиле повеќе од три милијарди евра, соопшти Народната банка на Србија.Во споредба со 2008 година приливот на средства е поголем за околу 700 милиони евра или 27 отсто, пишува белградскиот весник „Политика“.
Податоците за девизните дознаки за физичките лица Народната банка ги добива од комерцијални банки, но според аналитичарите сумата е поголема, бидејќи дел од парите не се праќаат преку банки, туку се носат.
Од 2005 до 2009 година девизниот прилив од дознаки во Србија изнесувал вкупно 13 милијарди евра, а од 2000 до 2005 година - 8,42 милијарди евра.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот