Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Мурињо: Пандев е спектакуларен

Go down

Мурињо: Пандев е спектакуларен Empty Мурињо: Пандев е спектакуларен

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:10

Тренерот на Интер Жозе Мурињо по вчерашната победа од 3:0 против Каљари, изјави за нашиот интернационалец дека е спектакуларен, пренесува италијанскиот весник „Газета дело спорт“.

Мурињо: Пандев е спектакуларен Get

„Еден од најдобрите фудбалери на теренот беше секако едно од нашите последни засилувања Горан Пандев. Тој одигра спектакуларен натпревар. Позади него имаше доста организирана структура и смиреност“ изјавил Мурињо.
Го замолив Пандев да игра во напад и да внимава на Конти во одбраната. Сепак, со натпревар на секои три дена, привилегија е да се има вакви врвни играчи.
Пандев беше физички попoдготвен од Милито затоа што Аргентинецот одигра 90 минути во Копа Италија против Фиорентина, изјави Мурињо за „Газета дело спорт“.
Горан Пандев, пак, за „Скај спорт“ Италија изјави дека дури сега почнал да се забавува на теренот.
„До сега заборавив на се што се случуваше во Лацио. Се чувствувам како да сум на Сан Сиро отсекогаш. Работам напорно, играм фудбал и се забавувам“ рече Пандев.
Пандев го постигна првиот и асистираше на третиот гол на Диего Милито во победата на Интер над Каљари од 3:0./

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Мурињо: Пандев е спектакуларен Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот