Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Амбасадор одбиен поради името

Go down

Амбасадор одбиен поради името

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:08

Акбар Зеб, долгогодишниот амбасадор на Пакистан во повеќе земји, не ја доби акредитацијата од Саудиска Арабија да ја претставува својата држава во Ријад, а пречката не била неговиот кредибилитет, туку - неговото име

[You must be registered and logged in to see this image.]

Имено, Акбар Зеб, на арапски во буквален превод значи “најголем пенис“.

’Високиот функционер на пакистанската дипломатија не доби дозвола да биде амбасадор во Саудиска Арабија поради проблематичното име, кое на арапски има многу вулгарно значење“, се наведува во соопштението на арапската влада.

Според пишувањето на весникот “Араб Тајмс“, Пакистан повеќе пати се обидувал да го акредитира Зеб во Обединетите Арапски Емирати и во Бахреин, но барањата секој пат биле одбивани.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот