Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Германија се залага за формирање на европска војска

Go down

Германија се залага за формирање на европска војска

Пишување by GBL on Саб Фед 06 2010, 19:51

Германија на долг рок поддржува формирање на војска на Европската унија (ЕУ), со што Унијата ќе стане значаен „глобален играч“.Германија на долг рок поддржува формирање на војска на Европската унија (ЕУ), со што Унијата ќе стане значаен „глобален играч“.
Ова денеска во рамките на безбедносната конференција во Минхен го изјави шефот на германската дипломатија Гвидо Вестервеле, додавајќи дека војската на ЕУ треба да биде способна за брзи интервенции и независно да ги решава кризните ситуации.
Вестервеле, како што пренесуваат агенциите, рече дека долгорочен план е формирање на заедничка војска на Европската унија, која би била под целосен парламентарен надзор.
Тој изрази уверување дека плановите за формирање на заедничка европска војска немаат намера да ги поткопуваат веќе воспоставените безбедносни структури, ниту пак се насочени против некого.
„Никој не треба да се плаши од Европа. Но секој ќе може да се потпре и да смета на неа“, рече шефот на германската дипломатија Гвидо Вестервеле.
На безбедносната конференција во баварската престолнина учествува и шефот на македонската држава Ѓорѓе Иванов./

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот