Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Windows 7 граби напред

Go down

Windows 7 граби напред

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 16:37

За краткиот период откако се најде во продажба, Windows 7 веќе има скоро 10% удел, а и натаму привлекува се поголем број на корисници.Според најновите податоци од Net Applications, во период од само еден месец по претставувањето, Windows 7 се нашол на 4% од компјутерите, а три месеци биле доволен период за освојување на 9,23% удел на пазарот.

Microsoft веќе го подготвува првиот голем пакет со закрпи за Windows 7 кој во бета верзија треба да се појави во јуни, а конечната верзија на Service Pack 1 треба да им биде достапна на корисниците во септември оваа година.

На пазарот и понатаму доминира Windows XP со скоро 70% удел, додека Vista се наоѓа на околу 20% од компјутерите.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Windows 7 граби напред

Пишување by Vlado-Tornado on Вто Мар 02 2010, 05:35

Да да Windows 7 е поправен испит за Microsoft, после Вистата... Уф колку сум среќен што се ослободив од тоа с*ање... Се чувстува дека и самата машина „дише“ полесно со седмичево... иако пак не сфаќам зошо све мора да е толку шарено и наџиџано, и толку гладно за RAM...
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот