Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Јанкулоска-Нема индиции дека малата Ангела е киднапирана

Go down

Јанкулоска-Нема индиции дека малата Ангела е киднапирана

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 16:23

Направивме бројни испитувања, разговори и интервјуа со месното население со луѓето кои се наоѓале во непосредна близина, луѓето од потесното и поширокото семејство, вклучително и родителите на исчезнатата, за жал не дојдовме до никакви индиции дека може да се работи за киднапирање.
Направивме бројни испитувања, разговори и интервјуа со месното население со луѓето кои се наоѓале во непосредна близина, луѓето од потесното и поширокото семејство, вклучително и родителите на исчезнатата, за жал не дојдовме до никакви индиции дека може да се работи за киднапирање.

Ова денеска во Скопје го изјави министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, во врска со тврдењето на родителите дека малата Ангела Георгиоска од мариовското село Дуње, која исчезна летоска, била киднапирана.

Остатоците од човечко тело, кои деновиве беа пронајдени во селото Пештани, мариовско, се дадени на судско вештачење, кое треба да утврди дали се од исчезнатото девојче.

„Се очекуваат резултатите од вештачењето што го прават во судска медицина и се разбира дека ние зависно од овие резултати кои можеби ќе го потврдат идентитетот на лицето на кое припаѓаат остатоците ќе ја насочиме истрагата во соодветен правец“, рече Јанкулоска.

На прашањето дали некој ќе сноси одговорност што остатоците не најдени уште летово, Јанкуловска одговори дека треба да се сочекаат резултатите од судска медицина за да може да го поврземе или да не го поврземе настанато од пред некој ден со она што се случуваше летоска.

„Тоа што истрагата во тој момент не ги даде посакуваните резултати, секако дека е предмет на наши интерни анализи“, рече Јанкуловска.

Во врска со вчерашната акција против вахабитите во БиХ, Јанкуловска одби да коментира изјави на странски држави.

„Повторно би сакала да потврдам дека безбедносната состојба во Македонија е непроменета. Ги следиме сите случувања во регионот и пошироко и подготвени сме соодветно да реагираме, доколку се јави потреба и тогаш кога ќе се јави потреба“, додаде Јанкулоска.

Нападот врз првиот човек на невладината организација Хоризонт на министерката за внатрешни работи не и е познат.

„Доколку е пријавен полицијата ќе постапи по овој настан. Не гледам причина зошто би му се дал повеќе публицитет во однос на било кој друг настан од ваков тип“, рече Јанкулоска.

МВР работи интензивно за надминување на проблемот со капацитет на системот кој изнесува пет илјади документи во еден ден, рече Јанкулоска, во врска со наводите за голем прилив на пари од издавањето на пасошите .

Таа додаде дека МВР добило неколку предлози за можни решенија за надминување на проблемот, мо пред тие да бидат разгледани, неблагодарно е да се шпекулира околу цената.

„За нас е приоритет да се излезе во пресрет на граѓаните“, изјави денеска во Скопје министерката за внатрешни работи на Македонија Гордана Јанкулоска, по промовирањето на полицискиот дигитален систем Тетра.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот