Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Охриѓанецот Четкар во студио со две светски легенди

Go down

Охриѓанецот Четкар во студио со две светски легенди

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 16:16

Деновиве Владимир Четкар заедно со познатиот француски ди-џеј Dimitri From Paris и легендарниот Tom Moulton го снимаат најновиот проект на Dimitri From Paris.Светската промоција ќе се случи во aприл под водство на “Defected Records“, една од најпознатите музички куќи во светот эа соул, хаус и диско муэика.

Снимањето се одвива во њујоршкото „Dubway Studios“. Четкар во овој проект својот придонес го дава како оркестратор-аранжер и гитарист.

Во студиото покрај Dimitri From Paris, Четкар ја имаше честа да соработува со Tom Moulton, легенда која во музичката историја е запишан како “Таткото на денс ремиксот“.

После овој проект Четкар со својот квартет ќе има серија концертни настапи во Бостон, Вашингтон, Њујорк и Чикаго каде ќе се претстави со авторска музичка програма.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот