Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Иран понуди размена на затвореници

Go down

Иран понуди размена на затвореници

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 16:04

Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад предложи размена на заробеници со САД, јавија светските медиуми.Ахмадинеџад предложи размена на ирански затвореници во САД за тројцата американски планинари кои иранските власти ги држат затворени од јули минатата година.

Претседателот на Иран минатиот декември објави листа на 11 Иранци за кои смета дека се наоѓаат во американските затвори.

На листата се наоѓаат иранскиот научник за нуклеарна технологија кој исчезна во Саудиска Арабија, поранешниот министер за одбрана кој исчезна во Турција како и еден Иранец уапсен во Канада под сомневање дека се обидел да развива нуклеарна технологија.

Тројцата американски државјани кои во јули планинареа низ северниот регион Курдистан во Ирак случајно ја поминале границата со Иран, изјавија нивните семејства.

Иранското министерство за надворешни работи соопшти дека тројцата планинари ќе бидат изведени пред суд кон крајот на декември. Детали за обвиненијата со кои се товарат планинарите не беа објавени иако пред тоа иранскиот државен обвинител наведе дека се работи за шпионажа.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот