Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Штрајк на работниците на „Фиат“ низ Италија

Go down

Штрајк на работниците на „Фиат“ низ Италија

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 15:54

Работниците на „Фиат“ во Италија денеска стапија во штрајк заради најавеното затворање на фабриката за автомобили во Сицилија, јавија светските медиуми.Штрајкот, кој започна утринава и траеше четири часа, претставува прво запирање на работа на „Фиат“ на национално ниво од доаѓањето на Серџо Маркионе на челната позиција во 2004 година.

Менаџерите на „Фиат“ тврдат дека мора да ја затворат фабриката на Сицилија заради големите трошоци за транспорт на делови од северна Италија до градот Термини Имересе каде се наоѓа таа, истакнувајќи дека станува збор за трошок од околу илјада евра по автомобил.

Челниците на „Фијат“ најавија дека се разгледува можноста фабриката на Сицилија да се пренамени за производство на делови, но инсистираат дека мора да се запре со производство на автомобили.

Синдикатите на Италија очекуваат сите 80.000 вработени во „Фиат“ да се вклучат во штрајкот.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот