Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Дејвид Гил: Јунајтед нема да го продаде Руни за било која цена

Go down

Дејвид Гил: Јунајтед нема да го продаде Руни за било која цена

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Нед Јан 31 2010, 18:23

Извршниот директор на Манчестер Јунајтед, Дејвид Гил вели дека тие нема
да го продадат напаѓачот Вејн Руни без разлика колку висока ќе биде
понудата
Руни е во брилијантна
форма оваа сезона, веќе постигна 21 гол и се промовираше во нов лидер
на Манчестер Јунајтед по заминувањето на Кристијано Роналдо во Реал
Мадрид.

Шпекулациите на медиумите говорат дека интернационалецот на Англија
е мета на Реал Мадрид и Барселона, кои по крајот на сезоната ќе се
обидат да го ангажираат Руни доставувајќи мега понуда од Црвените
Ѓаволи.


Самиот играч неодамна најави дека е среќен во Јунајтед и не
размислува за заминување а и Сер Алекс Фергусон изјави дека Руни
останува во клубот.


Со ист став е и извршниот директор на клубот, Дејвид Гил, кој вели
дека тие не посакуваат да го продадат Руни без разлика каква ќе биде
понудата.


За BBC Sport, Гил рече: “Доколку Сер Алекс не се
сложи, ние нема да прифатиме понуда без разлика колку таа ќе вреди, за
играч кој сакаме да го задржиме.”
Медиумите подолго време
шпекулираат дека Руни по крајот на сезоната ќе седне на преговарачка
маса со Јунајтед за да ги договорат условите под кои играчот ќе ја
продолжи верноста со клубот.
Се верува дека Црвените Ѓаволи
планираат да го направат напаѓачто најплатен играч во тимот и Дејвид
Гил ја потврди желбата да го продолжат договорот на Руни.
“Вејн има договор со нас до 2012. Тој постојано вели дека сака да остане а и ние сакаме тој да остане.”


“Сигурен сум дека прашањето за нов договор ќе биде разгледано
по крајот на сезоната. Се надевам дека така ќе се одвиваат работите
бидејќи сакаме играчот да стави потпис на нов долгорочен договор.”


“Тој има 24 годиони и најдобриот период е пред него.”
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот