Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Казнет оти ловел риба на погрешна страна од реката

Go down

Казнет оти ловел риба на погрешна страна од реката

Пишување by GBL on Саб Јан 30 2010, 16:18

Германскиот суд му изрече казна од 750 евра на еден француски рибар бидејќи уловил пет риби на погрешната страна од реката Рајна, пренесуваат француските медиуми.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Рибарот со својот чамец и прибор ја минал неколку метри граничната линија, кога го затекнала германската речна бригада и му побарала германска дозвола за риболов.

Бидејќи рибарот поседувал само француска дозвола, германската полиција му ја запленила сета опрема и го предала на суд во градот Офенбург.

Судот заклучил дека речните граници постојат и дека никој не смее да го игнорира законот, поради што на францускиот рибар му е изречена казна од 750 евра.

Не е прецизирано дали уловените риби имале германско или француско државјанство, иронизираат француските медиуми.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот