Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Најчести женски лаги

Go down

Најчести женски лаги Empty Најчести женски лаги

Пишување by GBL on Чет Јан 28 2010, 21:22

Жените понекогаш посегнуваат по “мали“ невистини, па AskMen.com издаде список на нејчести женски лаги. Препознавате ли некоја?

Најчести женски лаги Female-lies-455


Тоа му се случува на секој

На секој маж може да му се случи некоја пречка во ерекцијата или прерана ејакулација, најчесто поради стрес. Во секој од тие случаи, жената ќе каже мала лага за да ви ги намали негативните чувства и да ја прикаже ситуацијата подобра отколку што е. Во спротивно, расположението меѓу вас би се променило.

Баш од тие причини жените користат ситни лаги за да не ве обесхрабрат и за да вие со ист жар тргнете во нова предигра. Сепак, доколку вашиот проблем е долгорочен и се повторува без оглед на сите околности кои ви одат во прилог, можеби е време да посетите терапевт или сами со себе да се обидете да го решите проблемиот и да ја пронајдете причината.

Најчести женски лаги Female-lies-240

Големината не ми е важна

Според мислењето на многу жени, големината не е важна. Оваа лага жените ја кажуваат поради мажите кои не се задоволни со своите сантиметри.

За повеќето е демек поважна техниката, што е исто така лага. Жените мислат дека машкото его е премногу кревко, па често нема да признаат дека нивниот маж не ги задоволува за да не му ја уништат целосно самодовербата.

Всушност, најдобро е да бидете среќни шо имате пенис и што функционира. Ако ве загрижува големината, научете на својата партнерка да и' пружате незаборавен орален секс и секоја ќе биде многу задоволна од вас. Доколку ви “недостигаат“ сантиметри, надокнадете го тоа на други начини.

Не ми е ништо

Ако имате проблеми во односот, а таа ги изговори овие зборови, тогаш знајте дека не се вистинити. Без сомнеж вашето прашање “Што ти е“ предизвикало рамнодушен израз на нејзиното лице, што јасно докажува дека нешто не е во ред.

Тоа е онаа лага на која веќе сте навикнале, па најдобро ќе постапите доколку се потпрете на минатите слични искуства. Вие најдобро знаете како да постапите во такви ситуации, затоа што ја познавате својата партнерка.

Најчести женски лаги Femalelies240---3

Свршив

Се разбира дека ова не е секогаш лага, но се случува. Жените се способни да глумат оргазам. Забораваат дека и самите учествуваат во тој чин и дека можат да си помогнат да постигнат оргазам. Некогаш тоа го прават поради партнеровото его, а некогаш поради сопствената мрзеливост и неучество во самиот чин на сексот. Глумењето на оргазам не носи ништо добро,туку само ги продлабочува проблемите, па не е препорачливо како секојдневна пракса.

Ти си мојот најдобар љубовник

Секако дека ова може да биде вистина, но постои и можност тоа да го кажала само како одговор на вашиот комплимент, затоа што не знаела како да изреагира.

Ако имате експлозивен, страсен, див и потполно задоволувачки секс, можеби реченицита е вистинита. Го имате ли? Не се вознемирувајте, не е ни важно. Потребно е вие да сте задоволни. Тоа е се' што е важно.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Најчести женски лаги Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот