Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Анчелоти со нетрпение го очекува враќањето на Дрогба во тимот

Go down

Анчелоти со нетрпение го очекува враќањето на Дрогба во тимот Empty Анчелоти со нетрпение го очекува враќањето на Дрогба во тимот

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ Чет Јан 28 2010, 17:51

Менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти со нетрпение го очекува враќањето во
тимот на Дидие
Дрогба и покрај тоа што Сините и без него играат одлично.
Анчелоти со нетрпение го очекува враќањето на Дрогба во тимот Anceloti-go-ceka-drogba
Челзи синоќа лесно со 3-0 го совлада Бирмингем на Стемфорд Бриџ и се врати на врвот во Премиер лигата.
Сините имаа комплетна доминација на теренот на синоќешниот
натпревар, но и покрај тоа Анчелоти го посакува Дрогба назад во првиот
тим.

Дрогба и Калу синоќа се вратија од Африканскиот Куп на Нации, па
може да се најдат во комбинација за саботниот натпревар против Барнли.

"Потребен ни е Дрогба назад во тимот бидејќи тој е фантастичен фудбалер" - вели Анчелоти.
"Сакам да им се заблагодарам на моите фудбалери за добрата игра, но потребен ни е Дрогба назад за следните натпревари".
"Не знам дали тој ќе биде подготвен. Ќе провериме во четврток, исто и Калу и ќе донесеме одлука".
"Нашата филозофија и нашите цели не се променети, да играме добар
фудбал и да победуваме. Нема да се промениме ќе го играме истиот
систем".

"Среќен сум што Дрогба веќе е со нас. Тој имаше фантастичен старт на сезоната".
Анчелоти е задоволен од изданието на неговите фудбалери на натпреварот против Бирмингем.
"Одигравме добри 90 минути. Малку беше потешко во второто полувреме,
но тоа е нормално кога играте против добар тим каков што е Бирмингем".

"Видовме фантастични индивидуални перформанси на Џон Тери, Малуда и Деко. Ова е добар период за нас" - заврши Анчелоти.
BuDaLoTo_DeTe_
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение : Анчелоти со нетрпение го очекува враќањето на Дрогба во тимот Daring
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот