Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Горан Пандев крал на Ла Мадонина!

Go down

Горан Пандев крал на Ла Мадонина!

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Сре Јан 27 2010, 17:31

Горан Пандев го реши градското дерби на Милано, нашиот интернационалец
со прекрасна асистенција и фантастичен погодок му донесе победа на
Интер во големиот дерби натпревар.
Фантастична партија на Горан Пандев во градското дерби на Милано, нашиот интернационалец блескаше на Џузепе Меаца.
Горан Пандев со асистенција и одличен погодок беше херојот на Интер во победата против големиот ривал Милан.
Натпреварот беше отворен во 10та минута кога Пандев маестрално
асистираше од центарот на теренот до Милито, овој постигна гол за прва
ерупција на Џузепе Меаца, Интер поведе со 1-0.
Во 27та минута Весли Снајдер доби директен црвен картон по еден ироничен аплауз кон судијата.
Интер остана со фудбалер помалку, тоа беше убава можност Милан да
тргне поконкретно кон голот на Цезар и да се избори за израмнување.
Но тоа не се случи, Интер знаеше како да го одржува водството, Милан се обидуваше, но сето тоа изгледаше јалово.
Во 65та Горан Пандев постигнува прекрасен погодок од слободен удар и
го решава дерби натпреварот во Милано, фантастичен момент за нашиот
најдобар фудбалер.
Пред самиот крај Милан имаше пенал, Лусио играше со рака во
шеснаесетникот судијата оправдано покажа на белата точка, дефанзивецот
на Интер беше исклучен.
Роналдињо го изведе ударот од 11 метри, но Жулио Цезар одбрани, не дозволи неговата мрежа да биде затресена.
Интер одигра помудро, Мурињо го надигра Леонардо, ова дерби комплетно им припадна на Нероазурите.

avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот