Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Пандев: Постигнав важен погодок за сите

Go down

Пандев: Постигнав важен погодок за сите

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Сре Јан 27 2010, 17:25

Македонскиот интернационалец, Горан Пандев е презадоволен од старот на
својата авантуар со Интер откако на втор натпревар во низа се запиша во
листата на стрелциГоран Пандев сигурно нема да го заборави своето прво Миланско дерби.

Македонскиот интернационалец ги следеше стапките на Милито, Кака и
Роналдињо и постигна погодок во својот прв настап на Дерби дела
Мадонина.

Мурињо сакаше да го замени Пандев но стратегот го остави напаѓачот
да го изведе слободниот удар со кој Горан на прекрасен начин го зголеми
водството на Интер на 2-0.

Претходно Пандев одлично асистираше при првиот погодок на Милито а
неколку моменти пред да се запише во листата на стрелците ја погоди и
стативата.

“Премногу сум радосен, ова беше важен погодок.” – рече Пандев. “Се
мачевме но одговоривме соодветно и ја покажавме нашата сила со погодок
кој е важен за сите.”

“Требаше да постигна погодок порано но ја погодив стативата. Малку
ми недостасуваше среќа, но беше одлични при погодокот на Милито.”

“Работевме на овие шеми цела недела. Заслуживме да побдиме.”

“Немам постигнато многу погодоци од слободен удар. Дали ги следев
инструкциите на Снајдер? Можам само да учам од него. Тој е многу важен
за нашиот тим не само поради слободните удари.”

“Никогаш не замислував дека мојата авантура ќе започне толку многу добро.”

“Судијата ми додели жолт картон поради тоа што го соблеков дресот по погодокот. Не можев да чекам....”
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот