Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

„Ериксон“ го зголемува бројот на работните места за укинување

Go down

„Ериксон“ го зголемува бројот на работните места за укинување

Пишување by GBL on Сре Јан 27 2010, 01:36

Најголемиот светски производител на опрема за мобилни телекомуникациски мрежи, шведскиот „Ериксон“, соопшти дека го зголемува бројот на работните места што планира да ги укине - од првичните 5.000 на 6.500.Нето профитот на „Ериксон“ во четвртиот квартал од 2009 година опадна за 92 отсто во однос на истиот период од 2008 година, на 314 милиони круни (30,7 милиони евра), што пред се беше последица на трошоците на реорганизацијата, пренесоа француските медиуми.

Реорганизациските трошоци во четвртото тромесечје на 2009 година изнесуваа 4,3 милијарди шведски круни, а во цела 2009 година 11,3 милијарди круни, во споредба со 6,7 милијарди круни во 2008 година.

Аналитичарите очекуваа профит од 3,23 милијарди круни.

„Ериксон“ во четвртиот квартал од 2009 година забележа и пад на прометот за 13 отсто.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот