Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Пресметки за ново намалување на акцизата за увоз на возила

Go down

Пресметки за ново намалување на акцизата за увоз на возила

Пишување by GBL on Сре Јан 27 2010, 01:33

Министерството за финансии прави пресметки за ново намалување на акцизите за увоз на моторни возила, дознава Сител.За две седмици треба да финишира анализата која ќе покаже дали има простор државата да се откаже од дел од буџетските приходи по овој основ, а со тоа да се овозможи пад на цените.

Во меѓувреме власта и импортерите се убедуваат за половните автомобили. Податоците покажуваат дека старите возила во регионот се продаваат и за двојно пониски цени отколку во Македонија.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот