Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Најмалку 29 милиони пребарувања на минута на интернет

Go down

Најмалку 29 милиони пребарувања на минута на интернет Empty Најмалку 29 милиони пребарувања на минута на интернет

Пишување by GBL on Вто Јан 26 2010, 18:32

Бројот на пребарувања на интернет пребарувачите во декември минатата година се искачи на 131 милијарда, односно на 29 милиони пребарувања на минута.


Најмалку 29 милиони пребарувања на минута на интернет Img96124755


Ова го соопшти аналитичката куќа comScore, додавајќи дека бројот на пребарувањата во декември лани се зголемил за 46 насто во однос на истиот месец 2008 година.

Најмногу поими за пребарување биле запишани во САД (22,7 милијарди), па следуваат Кина, Јапонија и Велика Британија.

Меѓу пребарувачите на прво место е Google со удел од две третини, односно извршени 87,8 милијарди пребарувања. На второ место е Yahoo (9.4 млрд), па следуваат Baidu (8,5 млрд) и пребарувачот на Мајкрософт со 4,1 милијарди пребарувања.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Најмалку 29 милиони пребарувања на минута на интернет Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот