Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Кака: Барселона е ривалот што треба да се победи

Go down

Кака: Барселона е ривалот што треба да се победи

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Чет Aвг 20 2009, 03:02

Бразилскиот интернационалец, Рикардо Кака вели дека екипата на Барселона е тимот што треба да се победи во новата сезона...Кака говореше од Германија каде што денес Реал Мадрид ќе одигра пријателски натпревар со Борусија Дортмунд

“Тимот што треба да се победи е Барселона бидејќи тие се Европски
шампионите. Ние градиме тим за да можеме да се натпреваруваме со
Барселона и многу сме мотивирани поради тоа но во Еворпа и има и дгуги
ривали како што се тимовите од Италија, Англија и можно е да се појават
изненадувања во фазата по групи.” – рече Кака.

За дуелот со Борусија Дортмунд, Кака рече дека треба да го
искористат за да го воиграат тимот уште повеќе:“Тие се во подобра форма
бидејќи шампионатот во Германија веќе е започнат.“

“Нашиот
состав сеуште се формира и многу е важно тоа што имаме можност да
работиме заедно бидејќи пред нас е долга сезона со голем број на
натпревари во Ла Лига и Лигата на шампионите.”

Кака исто така вели дека добро се разбира со Кристијано Роналдо бидејќи говорат сличен јазик.

“Нашето разбирање расте малку по малку, како на теренот така и
надвор од него. Секој има своја личност и интереси но имаме заедничка
цел: победа со Реал Мадрид.”
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот