Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Windows 7 тема за XP

Go down

Windows 7 тема за XP

Пишување by Kosta on Сре Мар 11 2009, 18:46Даунлоад:
Код:
http://rapidshare.com/files/207988109/SevenVG_Refresh_Theme_for_Windows_XP.rar

Инсталирање:

Инсталирањето е многу едноставно:

1. Спуштете го фајлот
2. Во фолдерот имате 3 други фолдери
Прво одете во Fonts фолдерот и го инсталирате Fonts.exe
Потоа одите во Styler Toolbar фолдерот и го инсталирате прво First Install Me.msi а потоа Then Run Me.exe
Потоа одите во Theme фолдерот и го инсталирате Theme.exe

3. Преку Desktop Properties ја избирате темата и потоа преку Styler програмата која ја инталиравте си нагодвите опции какви што вие сакате.

Јас ја пробав, темава е супер :star od hi5:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Windows 7 тема за XP

Пишување by Kosta on Сре Мар 11 2009, 18:57

За дополнителни 3th party визуелни ефекти треба да напраите patch на "uxtheme.dll", а за да го спуштите и да го инсталирате него потребно ви е ова:

за XP SP2:
Код:
http://rapidshare.com/files/207991667/uxpatcher.rar

за XP SP3:
Код:
http://rapidshare.com/files/207992043/UXTender.rar

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот