Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Градот Мексико го собори рекордот во истовремено бакнување

Go down

Градот Мексико го собори рекордот во истовремено бакнување

Пишување by najforumce on Пон Фед 16 2009, 11:24Сјудат Мексико во саботата, на Св.Валентин, го соборил светскиот рекорд во бакнежи, со повеќе од 40.000 луѓе кои истовремено се бакнувале на централниот плоштад од мексиканскиот главен град.

Досегашниот рекорд го држел Лондон со 32 000 заљубени.

- На плоштадот Зокало имало 42 225 луѓе, но за жал, сите не учествувале во рекордот. Имало 39 897 учесници, што е доволно Мексико да го преземе новиот рекорд во истовремено бакнување - изјавил пред собраните луѓе претставникот од Гинисовата книга на рекорди Карлос Мартинез.

Градската управа на Мексико за настанот го одбрала слоганот "Besame mucho", според насловот на славната песна која во 1940 ја испеала мексиканската пејачка Консуело Веласкез.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот