Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Швајцарија во борба против голите авто-стопери

Go down

Швајцарија во борба против голите авто-стопери

Пишување by najforumce on Нед Фед 01 2009, 14:39Локалната влада на кантонот Апензел во Швајцарија, планира да преземе мерки против ненадејниот и недобредојдениот феномен, голите авто-стопери.

Властите на кантонот планираат да воведат казна за секој кој ќе се движи по нивните планински региони без облека. Тие одлучиле да преземат мерки пред да започне сезоната за авто-сопирање, откако бил забележан ненадеен прилив на нудисти минатата година, главно од Германија.

ФФК, односно слободна култура на телото, сега е популарна во Германија, но мештаните на Апензел не се воодушевени од овој тренд.

„Присилени сме да воведеме нови закони за борба против овој непристоен феномен пред да дојде убавото време“ - рекол Мелкор Лузер, претставник на кантонот.

„Се работи за тоа што на лето многу деца доаѓаат во нашите планини на летување“ - додал тој.

Минатата година бил уапсен еден гол авто-стопер, но не бил казнет од причина што голото шетање не е забрането со закон, па властите заклучиле дека им е потребна нова регулатива.

avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот