Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

СНЕГ ВО ВЕГАС

Go down

СНЕГ ВО ВЕГАС

Пишување by najforumce on Чет Дек 18 2008, 23:52Иако е познат по своите казина, неонските реклами и високите температури сепак денеска во пустинскиот град Лас Вегас осамна снежна покривка од неколку сантиметри како резултат на ретка снежна бура.

Снежната покривка од 15 сантиметри предизвика хаос во Вегал, при што училиштата престанаа со работа, а се создаде и метеж во сообраќајот бидејќи посетителите и жителите на Вегас не се навикнати да возат по лизгави улици.

Познатите хотели и знаменитости во американската коцкарска метропола беа исто така покриени со снег по бурата што вчера ја зафати пустината.

Вакво невреме не е забележано во овој период во годината во Вегас. Од далечната 1937 година во Вегас само во пет наврати наврнал снег.

Туристите го искористија ова време за да се сликаат пред познатите хотели како што се Луксор како и пред знакот Добредојдовте во Вегас.

Снежното невреме ја зафати Невада, Калифорнија и Вашингтон во понеделникот, предизвикувајќи големи проблеми во аеротранспортот и во патниот сообраќај.

Метеролозите велат дека снежната бура е резултат на топлиот воздушен бран од Мексичкиот залив, кој се судрил со студениот бран кој доаѓа од Канада.

Аризона и Ново Мексико исто така се зафатени од бурата. Снег се очекува и на средниот запад во текот на викендот, со рекордни снежни врнежи на познатиот карпест планински масив Роки и во северо-западот.

На единствениот аеродром во Лас Вегас, невремето предизвика застој во сообраќајот и доцнење на летовите, бидејќи властите признаваат дека немаат машинерија за чистење на снегот во Вегас.

Поради снегот во градот имало и неколку сообраќајни незгоди поради влажните коловози и слабата умешност на возачите да возат под такви услови.

Учениците денеска не одеа на училиште, па останаа да се радуваат на снегот.

- Лудило е да се видат палмите покриени со снег. Глетката е прекрасна - велат во Вегас кои во последните 17 години немаат видено снег во пустината.


Извор: Сител
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СНЕГ ВО ВЕГАС

Пишување by borisd on Пет Дек 19 2008, 02:09

Ихууууууууу ошмара се напрај светов Very Happy:D:D:D:D
Јако е! Very Happy:D:D
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: СНЕГ ВО ВЕГАС

Пишување by jelena on Пет Дек 19 2008, 18:23

можам да замислам колку се сега возбудени смотаните американци :pos: :pos: :pos: :vozbuden: :vozbuden: :vozbuden:

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СНЕГ ВО ВЕГАС

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот