Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Елена Ристеска утре на самостоен концерт

Go down

Елена Ристеска утре на самостоен концерт

Пишување by najforumce on Чет Дек 18 2008, 23:47Утре во „Метрополис арена“ прв самостоен концерт на Елена Ристеска. Точно шест години Елена е на сцената, со победата на шоуто за „Потрага по нови ѕвезди“. Во интервју за А1, незиниот продуцент Иво Јанковски, открива дел од деталите.

Подготвена ли е Елена за еден ваков предизвик?

- Да, Елена е во топ форма, Елена и бендот се во топ форма, сите гости се стигнати, целата атмосфера во „Метрополис“ арената е одлична и навистина сите едвај чекаме да почне концертот кој ќе се одржи утревечер, со почеток во 20 часот.

Во својата професионална кариера имаше можност да работиш со големи имиња од македонската музичка сцена, како што се групите „Леб и сол“, „Анастасија“, Влатко Стефановски, Кирил Џајковски, Вања Лазарова... И што мислиш, дали ние во Македонија можеме да создадеме бренд и дали можеме да ги одржиме тие брендови понатаму да творат.

- Создавањето брендови, во секоја бранша, па и во музиката и во уметноста, е навистина еден долг и макотрпен процес кој бара огромни жртви. За жал, во Македонија, со оглед на тоа колку мала држава сме, брендовите се создаваат многу ретко, инциденти и многу често се работи исклучиво за индивидуалци, кои се ретки таленти или имаат драстично отскокнување од просекот во средината во којашто живеат, па заради својот врвен квалитет стануваат одреден бренд, прво во земјата, а потоа и пошироко.

Се разбира дека можеме, доколку сите заедно, создавањето на брендовите и негувањето на брендовите го третираме како своја должност, но и гордост, бидејќи многу често кога некој ќе успее, ние дури потоа се сеќаваме дека тој е Македонец, па дека тоа е наш човек и дека го познаваме итн.

Тоа е навистина нешто за што треба да го смениме, сметам, колективното мислење и колективниот начин на создавање и негување на брендовите бидејќи тие се единствени кои не афирмираат во светот.


Извор: А1
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Елена Ристеска утре на самостоен концерт

Пишување by MaX on Пет Дек 19 2008, 12:57

Дали е ова за на портал бе? :serko:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Елена Ристеска утре на самостоен концерт

Пишување by bonte on Пон Дек 22 2008, 03:32

MaX напиша:Дали е ова за на портал бе? :serko:

Пази шо зборвиш ти за елена.... убо? :i_smile:
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Елена Ристеска утре на самостоен концерт

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот