Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Доста ви е од црвени семафори? Постои решение!

Go down

Доста ви е од црвени семафори? Постои решение!

Пишување by jelena on Чет Дек 11 2008, 23:27

Замислете на секоја раскрасница на која ќе дојдете ви се запали зелено светло. Не е сон, со новите технологии и уреди и ова е возможно.Колку пати сте полуделе и сте се запрашале зошто баш на вас мора да ви се уклучи црвено светло, а сите пред вас стигале да поминат на зелено? Семафорите ве пикирале само вас? Со новата технологја ќе возите баз застанување, ќе ги поминувате семафорите баз да ги погледнете.

Уредот кој го измислиле германските производители на автомобили ќе ви осигураат кога ќе пристигнете на семафори да не мора да застанете, туку автоматски да ви се уклучи зелено светло.Поврзан со семафорите, уредот ја калкулира вашата брзина колку брзо мора да возите за да ви се ’погоди’ зелено светло на семафорот. Во Ауди гарантираат дека новиот уред, ’Travolution’, во голем процент ќе ги наведува возачите на зелени светла.

Уредот е сеуште во фаза на тестирање, а во изминативе две години се покажа дека бележи голема успешност. Во исто време се намалува процентот на издувни гасови, и потрошувачката на возилата.

“Ако наведената техноогија ја вградиме во најмалку десет проценти од возилата во секој град, возачите многу брзо ќе забележат напредок во сообраќајот и намалување на гужвите“- вели Кејт Диксон од Ауди.Последната промена е направена од jelena на Пет Дек 12 2008, 23:09. Мислењето е променето 1 пати

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Доста ви е од црвени семафори? Постои решение!

Пишување by Kosta on Пет Дек 12 2008, 20:16

Глупости живи, ако имам кола пред мене која го нема вградено уредов и нејзе да не ја брои :pos: :pos: или ќе ја чукне :pos:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Доста ви е од црвени семафори? Постои решение!

Пишување by ivan-peso on Пон Јан 12 2009, 01:10

кај нас има само еден семафор и не работи :pos: :pos: :pos: :pos:

ivan-peso
Почетник
Почетник

Male
Virgo

Треснал Глупости : 14
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 24
Се наоѓам : пред компјутер
Ден на регистрирање : 2009-01-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Доста ви е од црвени семафори? Постои решение!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот