Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Хуанде Рамос нов тренер на Реал Мадрид

Go down

Хуанде Рамос нов тренер на Реал Мадрид

Пишување by najforumce on Вто Дек 09 2008, 20:28

Хуанде Рамос е новиот тренер на Реал Мадрид, откако Бернд Шустер доби отказ по слабите резултати. Се очекува Рамос официјално да биде претставен денеска и да го води тренингот на "кралскиот клуб". Шустер доби отказ по поразот од Севилја на "Сантијаго Бернабе" со 3-4 и предноста на лидерот Барселона од 9 бода.Спортскиот директор на Реал, Предраг Мијатовиќ по поразот од Севилја му предложил на претседателот Рамон Калдерон, Шустер да биде отпуштен, а на негово место да го ангажираат Хуанде Рамос.

- По неуспешниот обид со Тотенхем, Рамос сигурно ќе се обиде да го поправи угледот со Реал Мадрид. Тој е одличен тренер и сигурни сме дека брзо ќе го извади нашиот клуб од кризата – соопштија официјалните лица на "кралскиот клуб".


Извор: Идивиди
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот