Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Љубов без секс – само мит или вистина?

Go down

Љубов без секс – само мит или вистина? Empty Љубов без секс – само мит или вистина?

Пишување by najforumce on Пон Дек 01 2008, 20:44

Љубов без секс – само мит или вистина? Lovin10

Колку и неверојатно да ви звучи сепак постојат и луѓе кои сметаат дека кога сте со личноста која ја сакате, сексот воопшто не е ни потребен – дури ни во брак.

Научните темели за некои факти дека многу љубовни врски ја изгубиле магијата која ја имале на почеток на врската, се сведуваат на доминатното форсирање на сексот.

Иако на почетокот се чинело дека се нераздвојни, набргу потоа доаѓа до презаситеност од таа монотонија на секојдневниот секс, па партнерите немаат избор освен да раскинат и да бараат нова возбуда.

Ставот дека може да постои љубов без секс е најчесто верување на момчињата кои страшно се разочарале во однос на сексуалните маратони, или оние кои се надпросечно романтични момци кои повеќе уживаат во се што и претходи на пенетрацијата.

Во оваа насока се и жените кои веруваат пак дека се исправни пред себе, пред своето семејство и пред Бога, ако причекаат до за тој чин се до брак.

Исто така, во оваа група како еден заклучок може да се набројат и оние типови на луѓе кои што имаат многу "попаметни работи", односно оние кои своето време го трошат најчесто за наука, читање на книги, или се фанатици по компјутери, па едноставно изнаоѓањето на било какво решение врзано со нивната опсесивна област ги доведува до мал оргазам и задоволство кои што ниту сексот не може да ги замени.

Интересно е дека дури и еден познат американски заводнички гуру еднаш рече: "Обожувам мазење. Сексот ми е ок, но кога би морал да избирам помеѓу сексок и мазењето, би избрал мазење. Тоа можам да го правам цела вечер".

Секако, ова тој го изјавува за да намами што повеќе жени во својот кревет!

Kaj oние луѓе кои се спремни да се откажат од сексот со својот сакан/сакана, дефинистивно не станува збор за разни верски фанатици, кои поради стравот од пекол бегаат од сексот пред брак.

Но, затоа пак, брзаат и за неполна година стапуваат во брак, така што побрзо би стигнале до делот наречен “размножување”.
najforumce
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Љубов без секс – само мит или вистина? Sneaky
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 39
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубов без секс – само мит или вистина? Empty Re: Љубов без секс – само мит или вистина?

Пишување by Kosta on Вто Дек 02 2008, 18:44

Одличен пост !! :thumbup1:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Љубов без секс – само мит или вистина? Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Љубов без секс – само мит или вистина? Empty Re: Љубов без секс – само мит или вистина?

Пишување by jelena on Вто Дек 02 2008, 19:29

:smileJ: :bravo1:

_________________
Љубов без секс – само мит или вистина? 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Љубов без секс – само мит или вистина? Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Љубов без секс – само мит или вистина? Empty Re: Љубов без секс – само мит или вистина?

Пишување by MaX on Сре Дек 03 2008, 23:31

Секој чест за постов :thumbup1:
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Љубов без секс – само мит или вистина? Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Љубов без секс – само мит или вистина? Empty Re: Љубов без секс – само мит или вистина?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот