Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Големи брачни мудрости!!!

Go down

Големи брачни мудрости!!! Empty Големи брачни мудрости!!!

Пишување by jelena on Сре Ное 26 2008, 21:54

Маж му вели на пријател:
- Мојата сопруга е ангел!
Пријателот:
- Мојата е сеуште жива.

Имаш два избори во животот:
Можеш да останеш немажена и да се чувствуваш бедно,
или да се омажиш и да посакаш да си мртва.

На некоја коктел забава една жена и рекла на друга:
- Па, ти ја носиш бурмата на погрешниот прст!
- Да, затоа што се омажив за погрешен човек!

Некоја жена дала оглас во весниците:
- Барам маж
Следниот ден добила стотина писма.
Во сите пишувало: Можеш да го земеш мојот.

Кога некоја жена ќе ти го земе мажот,
нема подобра одмазда отколку да и го препуштиш.

Животот на жената е непотполн додека не се омажи.
Тогаш е докрајчен.

Синот го прашува таткото:
- Дали е вистина дека во некои делови на Африка, младоженецот не ја познава невестата се додека не се ожени?
Таткото:
- Сине мој, така е во сите земји.

Синот го прашува таткото:
- Тато, колку чини женидба?
Таткото:
- Не знам сине, јас уште ја плаќам!

Некоја жена рекла:
- Не знаев за вистинска среќа се додека не се омажив, а тогаш беше предоцна.

Жените никогаш нема да бидат рамноправни со мажите,
се додека не излезат на улица ќелави и со пивкси стомак.

Бракот е триумф на фантазијата и интелигенцијата.

Ако сакаш сопругот внимателно да го слуша секој збор што ќе го кажеш,
зборувај во сон.

_________________
Големи брачни мудрости!!! 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Големи брачни мудрости!!! Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот