Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Почина Пол Њумен

Go down

Почина Пол Њумен

Пишување by najforumce on Саб Сеп 27 2008, 23:19Оскаровецот Пол Њумен почина во 83. година од животот, соопшти денеска Џеф Сандерс, претставник за медиумите на актерот.

Њумен починал вчера, по долгогодишна борба со ракот, во својот дом во Вестпорт, во присуство на семејството и блиските пријатели. Беше номиниран 10 пати за Оскар, но освои еден и доби два почесни.

Њумен играше главни улоги во 50 филмови, меѓу кои се "Буч Касиди и Кид", "Ладноракиот осуденик", "Пресуда", "Бојата на парите".
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот