Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Научниците пресметаа: Минута кај жените значи час

Go down

Научниците пресметаа: Минута кај жените значи час

Пишување by najforumce on Саб Сеп 20 2008, 03:55Мажите во врска добро ја имаат запаметено реченицата "готова сум за една минута". Тоа никогаш не било минута, а сега има и доказ.

Новото истражување покажало дека на просечна жена и е потребно повеќе од еден час да се подготви за излегување. Процедурата за подготовка опфаќа 15 минути туширање, 21 минута местење фризура, 17 минути избирање облека и 12 минути шминкање.

Докажано е дека жените за самото планирање за излегување трошат по 55 минути. Анкетата опфатила 3.000 жени, кои во просек излегуваат со 5 пријатели во околу 20:00 часот и ќе се вратат 5 часа и 22 минути подоцна.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот