Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Go down

Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by ~The Vampire~ on Сре Сеп 17 2008, 16:57

Ако на минатата турнеја го заобиколија Скопје и настапија во Белград, Загреб и Сараево, овој пат во нивната нова турнеја ,,Кад би био бјело дугме" и Скопје е вклучено. Концертот ќе биде во месец октомври најверојатно, а претходно ќе има концерти и во Бугарија во Ќустендил (каде што веќе се најавува концертот) и низ останатите поголеми градови на Балканот.

На оваа турнеја ќе настапат Жељко Бебек, Ален Исламовиќ и Младен Војичиќ - Тифа. Додека Горан Брегович нема да биде дел од оваа турнеја.

Ќе оди ли некој?

avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Сре Сеп 17 2008, 18:40

јас бев на Ален во Инфинити во Битола и супер си поминав
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by SteelTemplar on Сре Сеп 17 2008, 19:07

Јеееееееееее.... Бебек, Исламовиќ и Тифа... WooooW
Морат да се ојт
јихаааа :133:

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by Kosta on Сре Сеп 17 2008, 19:09

Ако треба ќе седам 2 дена на камени да соберам пари

Одам на оваааааа :vozbuden: :vozbuden: :thumbup1:

Имаш информација точно кој датум октомври ?

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by borisd on Сре Сеп 17 2008, 19:13

И кај ке е концертот и кој ги носит и све то?
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by ~The Vampire~ on Сре Сеп 17 2008, 22:47

25 Октомври
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by jelena on Сре Сеп 17 2008, 23:13

охо супер нешто и јас да фатам од концертите да сум дома :133: значи ке одам јејјјјјјјјјјјј

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот