Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

"Храбрите срца" скршени на Градски

Go down

"Храбрите срца" скршени на Градски

Пишување by najforumce on Саб Сеп 06 2008, 18:38Триумфален старт на Македонија на квалификациите за СП во фудбал во 2010 во Јужна Африка.

Избраниците на Сречко Катанец имаа почеток од соништата кога по пет минути игра Наумоски одбиената топка ја сместува зад грбот над Гордон.

По рано постигнатиот гол црвено - жолтата репрезентација го контролираше текот на мечот. Високиот пресинг на половината на гостите не им дозволи на 16 - селекција во светот да ја наметне својата игра. Мазнов кај Македонија, Мек Фаден кај Шкотите беа најблиску до погодоци.

Сликата на теренот се промена на стартот на вторито дел кога Шкотите тргнаа по израмнување. Браун биеше во добро поставениот Милошески. Нашите се будат но Шумуликоски и Мазнов не успеваат резултатски да се одлепиме.

"Форсинг" на Шкотите во финишот на мечот, Малони бие, за момент затпреперија сите но Милошески повоторно на место.

Четири дополнителни минути по кои нема промена на резултатот.

Макдеонија - Шкотска 1-0.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Храбрите срца" скршени на Градски

Пишување by Kosta on Саб Сеп 06 2008, 23:31

оле оле оле оле оле

Македонија Македонија :mkd:

Ајде сега во среда и на Холандија :icon_mrgreen:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Храбрите срца" скршени на Градски

Пишување by Kosta on Нед Сеп 07 2008, 03:09

Шкотланѓанецот Ерик ги воодушеви македонските фанови со извонредната изведба на култната песна "Макдонско девојче" во една скопска ќебапчилница каде шкотските и македонските навивачи се дружеа пред кфалификацискиот натпревар на фудбалските репрезентации. Ерик еден месец ја учел песната во чест на македонските навиваичи кои топло ги примија шкотланѓаните. :laugh:

Браво мајсторе... :thumbup1: :thumbup1:


_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Храбрите срца" скршени на Градски

Пишување by Kosta on Нед Сеп 07 2008, 03:13

Еве го и голот


_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Катанец : Нема славење, утре имаме тренинг ! !

Пишување by Kosta on Нед Сеп 07 2008, 03:15

Видно расположен и насмеан беше селекторот на Македонската фудбалска репрезентација Сречко Катанец, на вообичаената прес конфернција по завршувањето на мечот. Селекторот не очекувал повеќе од Шкотите, се се` одвивало според планот, а се уште не ја спремал писмената на тема Холандија.

- Нема да има "никакво" славење. Одиме во хотел, каде треба да се одмориме бидејќи утре имаме тренинг. Не чека Холандија. Утре е нов ден. Доаѓа Холандија, репрзентација која многу ја респектирам, и мислам дека заедно со Шпанија го играат најдобриот фудбал.

Катанец побара да ја заборавиме и Холандија и да се радуваме на големиот триумф над 16 светска сила.

- Тргнавме добро во квалфикициите. Бевме агресивни и успеавме да избориме победа над селекција која е далеку пред нас на фифа рејтинг листата. Модерниот фудбал бара агресивност, покривање многу трчање. Тактика сепка ја составуваат играчите на терен . Многу јасно е дека во финишот нашата беше сите 11 позади и да се одбрани нашиот гол .

Тешко го дочекал крајот словененецот, кој не сакаше да го коментира судњето кое било со различен аршин. Апетитите не растат на Катанец. Ние не сме фаворити ниту за второто место. Играме натпревар по натпревар и не се оптоваруваме .


Доста е од мене :pos: :pos:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Храбрите срца" скршени на Градски

Пишување by MaX on Нед Сеп 07 2008, 13:58

Ерик :worshippy:

Македонија НАЈЈАКИ :yes:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Храбрите срца" скршени на Градски

Пишување by Александар on Нед Сеп 07 2008, 17:15

секоја чест Smile :mkd:
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Храбрите срца" скршени на Градски

Пишување by ~The Vampire~ on Нед Сеп 07 2008, 20:46

:mkd: Браво
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Храбрите срца" скршени на Градски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот