Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Вака Мајкл Џексон можеше и требаше да изгледа во педесетите

Go down

Вака Мајкл Џексон можеше и требаше да изгледа во педесетите

Пишување by najforumce on Сре Aвг 27 2008, 04:04Кралот на поп музиката и пластичните операции Мајкл Џексон на 29-ти август ќе го прослави 50-тиот роденден. Ова ги потикна стручњаците кои работат со фотошоп да направат монтажа со лицето на Мајкл Џексон и да се обидат да прикажат како би изгледал без многуте пластични операции кои ги направи за време на својата кариера.

Откако сликата беше претставена во јавност, многумина злобно заклучија дека "Мајкл е грд на овој или на оној начин" и дека бројката од преку педесет пластични операции ниту помогнала, ниту одмогнала.

Уште во далечната 1986 година светските таблоиди објавија дека Мајкл , опседнат со младоликиот изглед спие во комора со чист кислорд, која наводно требала да му помогне да го одржи изгледот на белец, имиџ што тогаш почна да го негува. Мајкл, во врвот на популарноста реши да се преобрази од црнец во белец со што ги шокираше и своите фанови, но и сите останати. Тоа му ја донесе титулата крал на пластичните операции, но работите не се одвиваа онака како што Мајкл ги замисли.Неколку години откако разви зависност од естетската хирургија, неговиот свет, еднакво како и неговото лице почна да се распаѓа. Мајкл во тоа време беше обвинет за педофилија, а на суд се појавуваше со хирушка маска со која ги сокриваше последиците од неколку десетици пластични операции.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вака Мајкл Џексон можеше и требаше да изгледа во педесетите

Пишување by ~The Vampire~ on Сре Aвг 27 2008, 06:27

Ваков таков на изглед мање битно, човеков е легенда и извонреден музичар, цар бил бе на времето, и супер песни...поштовање :worshippy:
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вака Мајкл Џексон можеше и требаше да изгледа во педесетите

Пишување by MaX on Сре Aвг 27 2008, 17:38

In Michael we trust :laugh:

Го поштовам како музичар и го поштовам што си ја менал бојата на кожата :thumbup1:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вака Мајкл Џексон можеше и требаше да изгледа во педесетите

Пишување by jelena on Нед Aвг 31 2008, 08:00ова се нај нови снимки од Мајкл (боледува од многу болести) :taketemp:

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вака Мајкл Џексон можеше и требаше да изгледа во педесетите

Пишување by MaX on Нед Aвг 31 2008, 20:40

Како бе боледува??? Crying or Very sad

Јас како што знам треба да спрема нов албум ама ако боледува че мора да почекам Sad
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вака Мајкл Џексон можеше и требаше да изгледа во педесетите

Пишување by jelena on Нед Aвг 31 2008, 23:25

да читав дека бил многу болен а и се гледа дека исушен е... за грев

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вака Мајкл Џексон можеше и требаше да изгледа во педесетите

Пишување by Kosta on Пон Сеп 01 2008, 14:50

Ќе се распадне уште малце :laugh:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вака Мајкл Џексон можеше и требаше да изгледа во педесетите

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот