Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Првиот хотел од песок изграден на плажа во Британија

Go down

Првиот хотел од песок изграден на плажа во Британија

Пишување by najforumce on Саб Jул 26 2008, 02:17До сега луѓето градеа кули во песокот, минијатурни дворци или скулптури, но никој до сега не се обидел да направи таков хотел.

Првиот таков хотел го направиле четири мајстори на плажата Weymouth во Велика Британија. Првите гости веќе престојувале, а цената на ноќевање е 15 евра. За изработка употребиле околу 1000 тони песок, а со помош на машините работеле по 14 часа, 7 дена. Гостите можат да резервираат соба во хотелот, а на располагање имаат двокреветни соби и еднокреветни брачни соби. Да престојувате можете колку сакате, односно додека дождот не ви го измие креветот. Најголемата предност е отвореното ѕвездено небо над вас. Недостаток е што нема тоалет, а мајсторите гостите ги предупредуваат дека песокот може да влезе секаде. Песочниот хотел е изграден во чест на гостите кои ги има се повеќе на плажите во Британија.

-Навистина се измачивме додека го изградивме. Креветите се направени од песок, па ќе го имате по целото тело. Посебно помеѓу прстите. Но најубаво е чувството кога наутро ќе ве разбуди плимата - се смее креаторот на хотелот, Марк Андерсон.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот