Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Голи велосипедисти протестираа против нервозните возачи

Go down

Голи велосипедисти протестираа против нервозните возачи

Пишување by najforumce on Пон Јун 09 2008, 15:10Повеќе од 500 мажи и жени од кои половината биле голи, се возеле низ улиците на Мексико Сити, за да им го привлечат вниманието на возачите за да престанат да ги газат.

- Се возиме голи за да им го привлечеме вниманието на возачите и да престанат да не газат. Голи на сите им паѓаме во очи. Возачите не не почитуваат. Се однесуваат према нас како према ѓубре, - рекол студентот Александар Харндез.

Како би го решила проблемот со сообраќајните тесни грла и загадувањето на воздухот во градот од 20 милиони жители, левичарската градска власт, ќе промовира возење на велосипеди и ќе изгради мрежа од велосипедски патеки. Но, патеки сеуште има многу малку, па велосипедистите се приморани да возат по улиците низ дотраените автобуси, камиони и нервозни возачи.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот