Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Firefox 3 RC1

Go down

Firefox 3 RC1 Empty Firefox 3 RC1

Пишување by Kosta on Чет Мај 29 2008, 03:33

Го пробал ли некој Firefox 3 RC1 ?

Викаат дека бил многу стабилен и брз сега не знам колку е точно Smile, ама јадел многу меморија....

Менаџерот за симнување конечно го направија да може да се направи Resume на застанато симнување... :thumbup1:

Имал и некои Smart bookmarks кои си додаваат врски до сајтови во однос на Вашите пребарувања....

Ако некој го користел нека каже впечатоци .... Јас за брзо мислам да преминам на него.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Firefox 3 RC1 Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Firefox 3 RC1 Empty Re: Firefox 3 RC1

Пишување by fiko-mk on Саб Мај 31 2008, 23:19

Меморија не јаде воопшто Smile , а дека е стабилен тоа е точно. Тоа што имам приметено е дека некои страни ги отвара од прва, додека на Firefox 2 требаше да се клика повеќе пати на refresh, побрзо отвара но има и еден куп подобрувања кои ќе се осетат по подолга употреба.
fiko-mk
fiko-mk
Капетан
Капетан

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 139
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Firefox 3 RC1 Empty Re: Firefox 3 RC1

Пишување by Vlado-Tornado on Нед Јун 22 2008, 14:40

Ајмо Фајрфокс 3 .... Има некоја иницијатива да се направи светски рекорд во симнување на ФФ3 ...
ФФ3 има подобрен autocomplete, bookmarks organization, mouse gestures etc. Недостаток е што голем дел од додатоците и скиновите за него треба дополнително да се преработат ...


May the Fox be with you

World Record
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Firefox 3 RC1 Empty Re: Firefox 3 RC1

Пишување by gievski on Вто Јун 24 2008, 15:20

Vlado-Tornado напиша:Ајмо Фајрфокс 3 .... Има некоја иницијатива да се направи светски рекорд во симнување на ФФ3 ...
ФФ3 има подобрен autocomplete, bookmarks organization, mouse gestures etc. Недостаток е што голем дел од додатоците и скиновите за него треба дополнително да се преработат ...


May the Fox be with you

World Record


Хммм "mouse gestures" ?????
Тоа во Опера во Фајрфокс тешко.
Додуше го има како add-on. За симнување клик тука!
gievski
gievski
Say Macedonia !
Say Macedonia !

Male
Gemini

Треснал Глупости : 1
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Skopje
Ден на регистрирање : 2008-06-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Firefox 3 RC1 Empty Re: Firefox 3 RC1

Пишување by Kosta on Вто Јун 24 2008, 15:30

Firefox 3 RC1 Slika16

Незнам дали имате забележано, или можда само кај мене е или па се мести како опција. Проблемот е со не ми ги прифаќа сертификатите

На сертификатот не може да му се верува бидејќи не му се верува на сертификатот на издавачот.

Ова е пример од страната на Т-Мобиле кога ќе сакаш да пуштиш порака

https://my.t-mobile.com.mk:8443/mkd/login.htm

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Firefox 3 RC1 Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Firefox 3 RC1 Empty Re: Firefox 3 RC1

Пишување by Kosta on Вто Јун 24 2008, 15:33

Ok е за mouse gestures
Му требало еден рестарт на Ф3 :laugh:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Firefox 3 RC1 Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Firefox 3 RC1 Empty Re: Firefox 3 RC1

Пишување by Kosta on Вто Јун 24 2008, 15:38

Додуша и тоа со сертификатите си работело само требало да се додаде клуч кон сертификатот за да му потврдиш дека е сигурен и ако за да ти работи ....

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Firefox 3 RC1 Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Firefox 3 RC1 Empty Re: Firefox 3 RC1

Пишување by Vlado-Tornado on Пон Jул 21 2008, 12:01

Овој FF3 ми е многу нестабилен ... многу често паѓа кога треба да отвори страници на кои има само Flash содржини, а и од некои сега за сега непознати причини за мене ... чекаме печччччччч
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Firefox 3 RC1 Empty Re: Firefox 3 RC1

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот