Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

На астронаутите им се расипал тоалетот

Go down

На астронаутите им се расипал тоалетот

Пишување by najforumce on Чет Мај 29 2008, 01:13Единствениот тоалет на Меѓународната вселенска станица се расипал и астронаутите сега се на голема мака.

Американската вселенска агенција (НАСА) најверојатно наредната недела ќе мора да испрати со шатл резервен тоалет.

До доаѓањето на Discovery, тројца астронаути ќе мора да се снаоѓаат како знаат и умеат. Тоалетот произведен во Русија се расипал во моментот кога еден од астронаутите го употребувал и системот за собирање на урината работи само повремено. Уредот за собирање на цврстиот отпад, за среќа функционира, изјавила НАСА.

Шатлот Discovery веќе е спремен за полетување во сабота, а во понеделник би требало да се спои со станицата.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот