Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Што добиваме?

Go down

Дали според вас треба да се забранат некои игри

Што добиваме? Bar10100%Што добиваме? Bar10 100% 
[ 6 ]
Што добиваме? Bar100%Што добиваме? Bar10 0% 
[ 0 ]
 
Општо гласови : 6

Што добиваме? Empty Што добиваме?

Пишување by bonte on Сре Мај 28 2008, 19:26

Што добиваме од игрите?
Освем различните искуства и чатовање со луѓе од светов што добиваме од
игрите?

Еве јас како пример ке се земам... освем потрошено време и пари ништо не добив.
Сеуште играм а неможам да сватам што е толку забавно во "кој ќе е подобар вечерва"... играјќи ја истата мапа секој ден...

можеме да научиме стотици оружја.. и како да ракуваме со нив... можеме да научиме историја која не е точна и.т.н.

И уште нешто...

Дали според вас треба да се забранат некои игри?

Наведете која и зошто.
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Што добиваме? Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Што добиваме? Empty Re: Што добиваме?

Пишување by borisd on Сре Мај 28 2008, 22:24

Има игри и што се доста поучни, ама има некој што ги прават колку да се речи демек игра напрајвме, некоја никаква, со насилства и слично, пред све игрите се за забава и кој како си сваќат то си е негова работа.
А за да се забрани некоја игра? Од одма ја пишам Line Age, WoW и некој такви игри шо немаат крај. За други не ми теквет Very Happy
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Што добиваме? Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Што добиваме? Empty Re: Што добиваме?

Пишување by MaX on Чет Мај 29 2008, 01:27

Се слагам дека стварно треба да се забранат некој онлајн игри.
Пошто има многу луѓе кој што го заменуваат реалниот свет со
виртуелниот како што се онлајн игрите.

А за то се слагам дека е губење време.Ама паки да не беа игрите
истото време ќе го губевме во гледање некој филм или шпанска серија.

Во секој случај добра работа се а посебно за на зима кога стварно
нема што да се прави.
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Што добиваме? Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Што добиваме? Empty Re: Што добиваме?

Пишување by Kosta on Чет Мај 29 2008, 03:22

MaX напиша:Се слагам дека стварно треба да се забранат некој онлајн игри.
Пошто има многу луѓе кој што го заменуваат реалниот свет со
виртуелниот како што се онлајн игрите.

Типичен пример WoW седвиш и младноста ја оставаш :laugh: Не ги разбирам таквите луѓе.... По 24 h ја играат таа игра.њ

Добро е нешто по некогаш да изиграш нешо колку за забава (една Дота :laugh: ).. али игри како WoW ти го земаат животот....

By the way видете го видеово ....


_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Што добиваме? Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што добиваме? Empty Re: Што добиваме?

Пишување by borisd on Чет Мај 29 2008, 10:32

Ова треба да се убие бе!!!!! I mean it!
Стварно е жално ова!
Психолозите се во право, ова станвит најголемата болест во 21 век!
Од вакви луѓе немат аир! Трошак се само! И заради овие ние ке страдаме!
Ај да напрајме штрајк, че се буниме за да ги укинет ваквите игри м?
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Што добиваме? Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Што добиваме? Empty Re: Што добиваме?

Пишување by SteelTemplar on Чет Мај 29 2008, 13:53

Една изрека: Поубо биди наркоман одколку Гејмер...

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение : Што добиваме? Psychedelic
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што добиваме? Empty Re: Што добиваме?

Пишување by bonte on Чет Мај 29 2008, 14:23

Абе неморат да е online игра... имат и доста други зарзни.
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Што добиваме? Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Што добиваме? Empty Re: Што добиваме?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот