Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Сподели Кино

Go down

Сподели Кино

Пишување by Kosta on Вто Мај 27 2008, 11:51

Прво како инфо што е сподели кино:

Синеастичките вечери на слободната култура под името „СподелиКино“ од почетокот на 2008 вообичаено се одржуваат секоја среда. Со несебична поддршка од културниот центар Точка, каде имаме простор, проектор и промоција, можете да погледенте интересни презентации, филмови под слободни лиценци и youtube плејлисти. Термниот е ист од 20:00 до 22:00 часот.

Присуството е слободно, бесплатно и пожелно. Земете си и USB флеш мемориско стапче, ќе може да си гo снимите тоа што ќе го пуштаме (или некое музиче/филмче).

За повеќе информации тука

Е сега да се вратам на тоа што сакав да го кажам. Утре 28 мај се одржува многу добар документарец: RevolutionOS. Би ви го препорачал документарецов (документарец за GNU и Linux) да го гледатеИначе филмот ја следи историјата на развој на слободен софтвер, GNU и Linux, од нејзините акедемски почетоци до големиот бизнис развој. :thumbup1: :thumbup1:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сподели Кино

Пишување by bonte on Вто Мај 27 2008, 17:41

E пеер у ск имате се...Smile
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот