Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Куќа на далечинско

Go down

Куќа на далечинско

Пишување by najforumce on Пон Мај 26 2008, 20:21Наутро на брзање ги гасите светлата, ги храните милениците, ја заклучувате влезната врата... Наскоро, сето ова ќе можете да го правите од вашиот автомобил. Новиот уред на Panasonic му овозможува на возачот од својот автомобил да изврши низа работи во домаќинството.

Уредот "Strada F class" кој Panasonic ќе го претстави наредниот месец во Јапонија воспоставува безжична врска помеѓу апаратите во домаќинството и автомобилот. Овој футуристички уред, освен што му озвозможува на возачот да изврши низа команди во домот, може да му даде и поглед на внатрешноста на куќата, или да види што моментално прават домашните миленици или членовите на семејството.

За да се постигне ова, возачот треба само да допре едно од икончињата на рамниот екран од 18 cm и со тоа да активира една од претходно програмираните команди во својот дом. Уредот ќе чини околу 2.000 евра.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот