Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Дима Билан со „Belive“ однесе победа за Русија на Евросонг

Go down

Дима Билан со „Belive“ однесе победа за Русија на Евросонг

Пишување by najforumce on Нед Мај 25 2008, 02:44Познатиот руски пејач и актер, Дима Билан со песната „Belive“ е победник на 53-то издание на Евросонг што се одржа во Белград, Србија.

Билан освои 272 гласа, втора беше Украина, а трета Грција. И овој Евросонг, како и во последните неколку години, донесе не многу квалитетна музика и предвидливо гласање. Најсилно лоби имаше Русија која на крај ја однесе победата.

Македонските претставници Тамара, Врчак и Адријан не успеаа да се пласираат во финалето. Следниот Евросонг ќе се одржи во Москва догодина.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дима Билан со „Belive“ однесе победа за Русија на Евросонг

Пишување by Kosta on Нед Мај 25 2008, 19:54

Супер песниче победи :thumbup1: Многу ми се бендисвит

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот