Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Македонија не влезе во финалето на Евросонг

Go down

Македонија не влезе во финалето на Евросонг

Пишување by najforumce on Пет Мај 23 2008, 10:52Нашите претставници Тамара, Врчак и Адријан не успеаја да изборат пласман во финалето на Евросонгот што се одржува во Белград.

Иако имаа одлична песна која стилски се разликуваше од останатите композиции кои беа изведени во втората полуфинална вечер на 53-от Евросонг, модерниот ритам и певливиот рефрен не беа доволни за влез во финалето. Втората полуфинална вечер, сепак донесе многу подобри композиции и сценски настап на учесниците отколку првата полуфинална вечер. На крајот од гласањето се покажа дека многу од песните кои важеа за фаворити не влегоа во финалето.

За нас е разочарувачки ваквиот исход од гласањето, затоа што нашата песна важеше за еден од фаворитите пред почетокот на втората полуфинална вечер. Сепак, на крајот вината не треба да се бара кај нашите изведувачи бидејќи Тамара, Врчак и Адријан одлично ја претставија Македонија на изборот за песна на Евровизија. Одамна е познато дека на Евросонгот соседните држави гласаат една за друга, а овојпат балканското лоби потфрли во случајот со Македонија.

Генерално, за организацијата на Изборот за песна на Евровизија може да се каже дека Србија прилично се потрудила и дека белградска Арена изгледаше блескаво, освен некои технички пропусти при реализацијата на преносот во смисла на неусогласеност на кадрите при прикажувањето на изведувачите што беше видливо и при изведбата на нашата песна.

Разочарувачки исто така е и што и покрај силните најави организаторите на Евросонгот не направија ништо за да го одбележат сеќавањето на Тоше Проески.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија не влезе во финалето на Евросонг

Пишување by MaX on Пет Мај 23 2008, 12:54

Мислам дека е време да се откажеме од оваа манифестација.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија не влезе во финалето на Евросонг

Пишување by Kosta on Пет Мај 23 2008, 13:06

И јас така мислам Max, или пак да ги менат под хитно луѓето во македонија кои се одговорни за избор на песна за Евровизија,. Боки да беше и во финалето ќе беше во првите 5 сигурен сум.. нвм помина веќе. Тамара врчак и адријан си го напраија своето....

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија не влезе во финалето на Евросонг

Пишување by SteelTemplar on Пет Мај 23 2008, 16:21

Е јас немислам така... не сакам да се откажиме од евросонг. Мене ми е многу мило шо изгубивме, зш на евросонг не се пуштат секој некој и финтата на евросонг не е да победиш туку да учествуваш и да си ја претставиш земјата најдобро шо мојш. Ова година ние изгубивне уште ко изгласа жирито за да одет овие дебиливе на евросонг. Многу ми е жал шо ова година не навивав за Македонија.
Напред Финска :p: :p:

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија не влезе во финалето на Евросонг

Пишување by ~The Vampire~ on Пет Мај 23 2008, 18:02

Па кај ќе влезат песната катастрофа е.....греој мачни scratch Досега песната од Елена беше најдобра, ем певаљката супер, песната беше јака, и најдобар пласман имавме 12 место.....
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија не влезе во финалето на Евросонг

Пишување by bonte on Пет Мај 23 2008, 20:21

Жал ми е за дечкиве и за македоија Smile

Најдобар претставник мислам дека беше каролина ......
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија не влезе во финалето на Евросонг

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот